Вегански чизкејк од соништата (ВИДЕО)

Еве една варијанта од омилениот колач во веганска верзија. Не сме го пробале сѐ уште ама не може да не е вкусен покрај сите овие вкусни состојки. И секако, ова е здравата верзија

0
172
Состојки:
За подлогата:
2 раце ореви
2 раце урми без семка
2 раце бадеми
3 лажици кокосово масло
3/4 шолја рендан кокос брашно
1/4 лажичка сол
За кремот:
2 раце индиски ореви (потопете ги претходно во вода и оставете ги да стојат 3 часа)
1 шолја кокосово млеко
3/4 шолја јаворов сируп
1/2 шолја сок од лимон
1/2 шолја растопено кокосово масло
2 лажици екстракт од ванила
1 чаша боровинки
Начинот на приготвување погледнете го во видеото.

We’re totally nuts about this creamy, dreamy, vegan cheesecake…

We’re totally nuts about this creamy, dreamy, vegan cheesecake! 🍰🍰🍰Get the So Yummy Cookbook today! http://snip.ly/eofc0

Posted by So Yummy on Сабота, 25 ноември 2017

Фотографијата е преземенаод ТУКА.

loading...