Со оваа тајна состојка ќе направите највкусна торта досега!

Можете да ги следите упатствата во рецептот, но со замена на одредена состојка со една многу неочекувана тајна состојка, ќе го испечете највкусниот колач

0
325

Дали планирате да испечете колач? Јајцето од рецептот заменете го со сос од јаболко! Вашиот колач ќе ја задржи својата текстура, но ќе добиете различен и многу поубав вкус.

Еве како да го направите тоа.
Погледнете го рецептот и заменете 1 јајце со 65 грама јаболков сос. Дали рецептот вели дека ви требаат две јајца? Наместо нив, искористете 130 грама јаболков сос, итн. Понатаму следете го рецептот како што е запишан, но додадете половина лажица прашок за пециво. Постои шанса колачот да треба да се пече неколку минути подолго, но резултатот ќе ве воодушеви.

loading...