Домашен леб со лук

Богат со вкусови, лебот со лук се подготвува се подготвува полесно отколку што можете да замислите. Магдонос, копар, босилек или рузмарин прекрасно одат со путерот и раскошната арома на лук.

0
324

Лебот со лук печете го на 200 степени додека не прими убава златна боја, а лебот не го впие добро путерот. Одлична идеја е и приготвување на овој ароматизиран леб за подоцна. Со иста постапка наместо во рерна, можете да го ставите во замрзнувач, а да го извадите по потреба.
За да го подготвите ова потребни ви се само француски леб, најдобро стар барем еден ден, путер, лук и зачини по желба.

loading...