Коктел на здравјето

0
1043

Состојки:
(за две чаши)
2 средни цвекла
2 моркова
2 јаболка
1 лимон

Приготвување:
1. Исцедете ги сите состојки во соковник. Исцедете го лимонот во цедалка и сипете го во сокот. Украсете со нане.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 × one =