Прстени од јаболка и цимет

Ви недостасува сезоната на јаболки? Ги сакате пржените прстени од кромид а сакате десерт верзија? Ова е вистинскиот рецепт за вас.

0
387

Состојки:

3-4 поголеми јаболка
1 шолја брашно
¼ лажичка прашок за пециво
2 лажици шеќер
¼ лажичка сол
¼ лажичка цимет
1 јајце
1 шолја млеко
Масло за пржење
За преливот:

⅓ шолја шеќер
2 лажички цимет

Погледнете го видеото за начинот на подготвување:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here