Освежување со лимон

0
533

Состојки:
2 лимона, исцедени
1 лажичка ѓумбир, рендан
краставица, на крукчиња

Приготвување:
1. Во бокал ставете ги исцедениот сок од лимон, ѓумбирот и крставицата. Додадете коцки мраз.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

11 − six =