Постер рецепти: Уште еден фантастичен ИКЕА изум

Било да сте почетник или кулинарски виртуоз, сигурно ќе ве воодушеват овие ИКЕА постер рецепти кои ќе ви го олеснат подготвувањето на омилените јадења

0
237

ИКЕА постојано не изненадува и ги поместува границите на дизајн, практичност и употребливост, а така е и со овој најнов изум. ИКЕА постер рецептот е сет од илустрирани рецепти кои се разликуваат од се на пазарот по тоа што станува збор за страници со исцртани состојки кои треба само да ги пополниме со истите и така да подготвиме некои од познатите и вкусни јадења.

ikea poster receptiОвие постер рецепти на ИКЕА се дел од канадската агенција Лео Бурнет и ИКЕА, а по повод претставувањето на новите ИКЕА кујни во Торонто. Се уште не е познато кога овие прекрасни рецепти ќе се појават во регуларна продажба во продавниците на ИКЕА, но во секој случај се уште едно во низата фантастични решенија од оваа компанија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here