Пудинг од јаболкa со суво грозје

0
1618

Состојки:

450 г леб, на коцки
1 јаболко, исечкано
1 шолја суво грозје, потопено во вода 15 минути
3 јајца
¾ шолја шеќер
¼ лажичка цимет
1/8 лажичка морско оревче
1/8 лажичка ѓумбир
¼ лажичка екстракт од ванила
¼ лажичка сол
3 шолји млеко
2 лажици меласа
¼ шолја бадеми, сечкани

Приготвување:
1. Ставете ги коцките леб во тава и потпечете ги рерна 6 минути да станат крцкави. Префрлете ги во сад во кој ќе ги додадете грозјето и јаболките.

2. Изматете ги јајцата со шеќерот, па додајте ги зачините, ванилата и солта.

3. Загрејте ја меласата со млекото до степен да можете да ги допрете со рака. Полека сипете го млекото во јајцата.

4. Сипете го лебот во тава, а врз него смесата со млекото. Нека отстои 5 минути. Одозгора ставете ги бадемите.

5. Печете во средина на рерната околу 40 минути. Нека се олади 15 минути пред да го послужите.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here