Шампињони со рузмарин и путер

Ако сте љубители на печурки, ова е одличен предлог за летен и лесен ручек. Се прават бргу, лесно и се разбира, вкусни се.

0
218

Состојки:

Шампињони

Малку путер

Сол, црн пипер, рузмарин.

Приготвување:

Одберете поголеми шампињони и добро исчистете ги. Отстранете ги рачките и во вдлабнатината ставете малку путер и рузмарин. Зачинете и ставете ги да се печат во рерна или на скара.

 

loading...