Сладолед од тиквички

Не ви звучи баш добро? Не можете да знаете додека не пробате. Исто така, велат дека освен што е вкусен, е добар и за косата, кожата и ноктите

0
147

Состојки: 

200 г тиквички
50 г индиски оревчиња
1 супена лажица сок од лимон
1 банана
1-2 лажици мед или сируп од агава
2 лажици мелен рогач

Приготвување:

Ставете ги сите состојки во блендер, а кога ќе добиете компактна кремава смеса ставете ја во замрзнувач на 1 час.

loading...