Солени крофни со инчуни и капари

Наместо благи направете солени крофни и пробајте некои малку понеобични вкусови од оние на кои сте навикнати - со вкусот на медитеранот

0
179

Состојки:

500 г брашно

2 дл топла вода

Малку сол

1 сув квасец

Капари, инчуни и супени домати по желба

Приготвување:

Замешајте ги сите состојки и смесата нека отстои половина час. Потоа пржете ги во врел зејтин.

loading...