Тортилји со моркови, домати и зелена салата

Ова е совршен избор за лесна и брза вечера или како здрава ужинка за вас и особено за вашето дете

0
189

Состојки:

4 тортилји

1/2 шолја крем сирење

8 листови салата

4 исечкани домати

2 исечкани краставици

2 рендани моркови

Приготвување:

  1. Загрејте ги тортилјите во тавче или во микробранова печка.
  2. Премачкајте ги со крем сирење, распоредете ги преостанатите состојки, завиткајте и послужете.
loading...