Вкусен сок против болки во зглобовите

Дали знаевте дека постои природен рецепт со чија помош ќе се ослободите од болката во зглобовите, а притоа ќе уживате и во вкусот? Секој лек не е горчлив!

0
287

Потребни ви се:

1 шолја исечкан ананас

1 грејпфрут

1 краставица

Ѓумбир

Вода

Приготвување:

Сите состојки ставете ги во блендер и добро измешајте. Сокот пијте го секој ден пред јадење.

loading...