Домашен напиток кој ги чисти маснотиите и го намалува холестеролот

Пијте вода со додаток на каранфилчиња. Овој чудесен зачин помага кај многу заболувања!

0
1198

Народните лекови против лошиот холестерол можат да бидат многу ефикасни, особено ако ги комбинирате со правилна исхрана.

Каранфилчето се смета за чудесен зачин, бидејќи помага при слабеење, но и забоболка, лош здив и многу други болести.

Водата со каранфилчиња се прави многу едноставно, и треба да се зема секој ден. За овој напиток ви се потребни 5 гр каранфилчиња.

Ставете ги во 2 литри вода, ставете ја во фрижидер и протресувајте ја неколку пати на ден. По три дена, лекот е подготвен за употреба.

Земајте 1 дцл на ден, но не наеднаш, туку неколку пати во текот на денот. Подгответе друга тура за да биде готова кога ќе завршите со оваа.

Потоа задолжително направете пауза од еден месец.

Фото: Pixabay