Домашен напиток кој ги чисти маснотиите и го намалува холестеролот

Овој народен лек е толку едноставен што е навистина глупо да не го испробате доколку имате покачени нивоа на холестерол. Пијте вода со додаток на каранфилчиња

0
589

Народните лекови против лошиот холестерол можат да бидат многу ефикасни, особено ако ги комбинирате со корегирана исхрана.

Каранфилчето се смета за чудесен зачин, бидејќи помага при слабеење, но и при забоболка, лош здив и многу други болести.

Водата со каранфилчиња се прави многу едноставно, и треба да се консумира секој ден.

За овој напиток, потребни ви се 5 гр каранфилчиња. Ставете ги во 2 литри вода, ставете ја водата во фрижидер и протресувајте го садот во кој се водата и каранфилчињата неколку пати на ден.
По три дена, лекот е подготвен за употреба. Консумирајте 1 dcl на ден, но не наеднаш, туку неколку пати во текот на денот.

Подгответе ја и втората рунда за да биде подготвена ќе завршите со оваа.

После тоа, задолжително е да се одмори еден месец.

Фото: Pixabay