Ефикасен и едноставен народен лек што ги чисти маснотиите од крвта

Едноставен народен лек, односно, обична вода со каранфилче може да биде вашиот најдобар асистент во борбата со лошиот холестерол

0
573

Многу народни лекови против лошиот холестерол можат да бидат и многу ефикасни, особено ако ги комбинирате со корегирана исхрана.

Каранфилчето се смета за чудесен зачин, бидејќи помага при слабеење, но и против забоболка, лош здив и многу други болести.
Водата со каранфилче се прави многу едноставно, и треба да се зема секој ден.

За овој пијалок, потребни ви се 5 гр каранфилче. Ставете ги во 2 литри вода, оставете ја водата во фрижидер и протресувајте ја неколку пати на ден.

По три дена, лекот е подготвен за употреба. Земајте 1 дцл на ден, но не наеднаш, туку неколку пати во текот на денот.

Подгответе ја следната тура навреме за да биде подготвена кога ќе завршите со оваа.

Потоа направете пауза од еден месец.

Фото: Pixabay