За добар почеток на денот

Јаболко, ѓумбир, лимон и мед. Има ли подобра комбинација за да го почнете денот?

0
294

Состојки:

1 јаболко

1 лимон

парченце ѓумбир (во зависност од тоа колку можете да поднесете)

маџун или мед по желба

Приготвување:

Излупете, исечете на парчиња и ставете се во блендер, ако сакате погуст пијалок или во соковник, доколку сакате побистар.

Наздравје!