Измешајте ги овие три намирници и вашите килограми ќе се стопат

Комбинацијата на овие три намирници ќе ги елиминира масните наслаги и ќе го забрза метаболизмот, а со тоа ќе се ослободите од штетните токсини од организмот.

0
1029

Лукот, сокот од лимон и маслиновото масло се една од најдобрите комбинации, како за имунитет, така и за слабеење. Комбинацијата на лук и лимон го регулира шеќерот во крвта, го намалува бројот на триглицериди во крвта, ја подобрува циркулацијата, го регулира лошиот холестерол, но истовремено го зголемува нивото на добриот холестерол.

Оваа комбинација е одлична превенција од рак и канцерогени клетки. Исто така, ги отстранува токсините од телото и го зајакнува имунитетот.

За ова ви требаат:

1 лимон, 3 чешниња лук, 1 чаша топла вода, 3 капки маслиново масло

Исечкајте го лукот, додадете вода, сок од лимон и маслиново масло. Оставете ја добиената мешавина да отстои 20-тина минути, а потоа промешајте ја и процедете ја во чаша. Ако сакате можете да додадете мед или јаворов сируп.

Фото: Freepik