Испијте го овој напиток навечер, ќе се разбудите наутро со помалку килограми

Првата предност од овој напиток е тоа што пред се многу брзо ќе заспиете, а втората предност е што целата храна која дебелее ќе се истопи преку ноќ.

0
534

Со овој напиток ќе ги исфрлите сите отрови од вашиот организам, сите штетни токсини ќе бидат неутрализирани, а вашиот организам препороден и одморен.
Со овој исклучително здрав напиток, можете да лекувате и висок крвен притисок, кардиоваскуларни заболувања, дијабетес и многу други болести.

Потребно е:

– Еден лимон
– 1/2 литар вода
– една шака магдонос
– лажичка јаболков оцет
– лажичка рендан ѓумбир
– лажичка цимет во прав

Приготвување:

Ставете ги сите горенаведени состојки во блендер, и добро измешајте ги. Напитокот треба да го пиете секоја вечер пред спиење, а секое утро ќе се будите со видливо помала тежина и секако дека ќе се чувствувате многу посвежо од вообичаеното.

Фото: Unsplash