Не мора да е здодевна и обична, нели?

Не бегајте од измешани вкусови на зеленчук и овошје, знаат да бидат изненадувачки добри

0
99

Што ќе се случи ако направите некоја поинаква салата од оние што вообичаено ги јадете?

Не ја отфрлајте веднаш идејата, можеби ќе се случи да ви се допадне. Се разбира, освен ако не сте закоравен традиционалист, кој не признава салата ако не е шопска.

На пример, како ви звучи овој предлог: краставица, ротквици и јаболко, зачинети со маслиново масло, јаболков оцет, морска сол и копар?

Верувам дека ние отсега ќе ја имаме почесто на нашата трпеза во оваа, но и во други варијанти. На пример, рендана црна или бела ротква, рендано јаболко, сок од лимон, маслиново масло и суво грозје. Комбинирајте и најдете ја вашата омилена комбинација. Мислам, освен шопска.