Ова мора да се проба!

Есенска салата од омилените костени во комбинација со прокељ. Звучи и здраво и вкусно, а дефинитивно лесно се прави

0
724

Состојки:

100 г костени

150 г прокељ

1 лажица маслиново масло

Сол

Приготвување:

Излупете ги костените и сварете ги. Во друг сад сварете го прокељот. На тава загрејте малку маслиново масло, па уфрлете ги костените и прокељот, зачинете по желба и послужете.

Фото: Pixabey