#ПосенПеток: Лосос во рерна и салатата со тиква на шеф Маре

Одлична комбинација, лосос премачкан со изблендираните солени марокански лимони на Бојана од 'Ситно сецкано' и испечен во рерна и салата по рецептот на шеф Маре Јаневска. Задушница е денес, нели?

0
210

Денешниот петочки ручек е вистинска посна гозба. Лососот премачкан со изблендираните марокански солени лимони по рецептот на Бојана од ‘Ситно сецкано’, попрскан со маслиново масло, црн пипер и лукче, па испечен во рерна и салатата по рецептот на шеф Маре Јаневска, со мала измена, мајонезот што го употребивме беше посен.

Лосос

Епа не мора секој петок да се јаде грав. Ако е посно, нека биде посно и богато, како за задушница. Вкусен вовед во претстојниот викенд.

Салата со тиква