#ПосенПеток: Рестован компир

Компирите се навистина секогаш добар материјал за брз ручек. Ако сакате малку поинаков вкус, наместо обична салата од компири, направете ја оваа варијанта

0
470

Ако цел ден ви летна па не стасавте да направите нешто друго, компирите се секогаш добра опција.

Сварете ги и исечете ги на парчиња.

Пропржете кромид на масло, додадете црвен пипер, сол и црн пипер и прелијте ги со ова компирите. Толку!