Природен напиток што експресно ги уништува мастите на стомакот

Добро е познато дека вишокот маснотии е најтешко да се отстранат од стомакот, а колку сме постари, толку се масните наслаги на стомакот потврдокорни.

0
284

Маснотиите на стомакот влијаат на физичкиот изглед на луѓето, а прекумерното таложење на масти може да биде причина за разни болести.

Но, за среќа постои генијално решение од природата.

Овој лек со сливи буквално ги топи мастите на стомакот.

Потребни ви се:

– 100 грама суви сливи
– 1 литар прочистена вода

Приготвување:

Ставете сливи и вода во стаклено широко шише или во тегла и добро затворете. Оставете го во фрижидер 1 недела. Потоа процедете ја течноста и магичниот лек е подготвен.

Употреба:

Пијте 1 чаша од овој домашен лек секое утро на празен стомак за да можете да ги добиете посакуваните резултати.

Фото: Freepik