Природни состојки за кревање од мртви

Кога не се чувствувате добро и ви треба инстантно освежување, направете го овој здрав напиток и нема да се покаете

0
917

Состојки:

2 јаболки

3 цм корен од брокула

1 рака спанаќ

Четвртина свежа краставица

Четвртина непрскан лимон

1 цм корен од свеж ѓумбир

Приготвување:

Откако добро ќе ги измиете сите состојки, ставете ги во соковник прво излупените јаболка, брокулата, ѓумбирот и краставицата, а потоа сокот и спанаќот ставете ги во блендер и вашиот напиток е спремен.

Фото: Pixabey