Смуди од јаболко и портокал

Јаболкото и портокалот се една од најдобрите овошни комбинации за зајакнување на енергијата и имунитетот.

0
401

Состојки:

1 јаболко

1 портокал

1/2 чаша вода

1/2 чаша јогурт

1 лажица мед

Приготвување:

Ставете ги сите состојки во блендер и добро измешајте.

Фото: Pixabey