Со еден удар подобро помнење за 80%, помалку маснотии и подобар вид и слух

Клучна состојка е ренот кој е богат со витамин Ц, калиум, витамини Б1, Б2 и Б6, како и железо, магнезиум и фосфор.

0
1536

Еден од најмоќните природни лекови не само што ќе ви го подобри помнењето за неверојатни 80 отсто, туку притоа ќе испеете да ги стопите и масните наслаги. Клучна состојка е ренот кој е богат со витамин Ц, калиум, витамини Б1, Б2 и Б6, како и железо, магнезиум и фосфор.

Ренот го забрзува метаболизмот, го елиминира заморот и поттикнува развој на добрите бактерии во стомакот.

Приготвување:

Од состојки ќе ви требаат 125 грама рен, 4 лимони, 3 лажици мед, 2 лажици цимет и парче ѓумбир (околу 2 цм).

Во блендер испасирате рен и ѓумбир. Исцедете сок од лимон, додадете го во блендерот, добро измешајте па додадете цимет и мед.

Смесата ставете ја во стаклен сад. Два пати дневно земајте по една лажица пред јадење.

Правете го ова три недели и ќе ги видите и сами феноменалните резултати.

Фото: Pixabey