Aх, каква салата!

Кога станува збор за салати, најинвентивни се оние за кои салатите се всушност главен оброк

0
807

Што сѐ имаме тука?

Марула, рукола, виолетова зелка, карамелизирани оревчиња, суво грозје, калинка, маслиново масло и биено сирење…По желба можете да додадете и малку оцет од диви јаболчиња.
Сите најубави бои и витамини во само една порција.