Брзо, а здраво!

Ако немате многу време за готвење, секогаш можете да си сварите леќа...

0
514

Наместо манџа, направете си салата. Сварете ја леќата (можете да додадете и два моркова), исцедете и оставете маллку да се излади, па ставете ја во линија. Исечкајте младо кромитче, додадете маслиново масло, оцет балсамико или сок од лимон, сол, рн пипер, исечкан магдонос и ете ви ручек.

(Тиквата е печена претходниот ден)