Едноставен домашен лек против артритис

Двапати дневно пијте топол напиток од јаболков оцет, мед и вода

0
1177

Есента и зимата се периоди кога се будат болките во зглобоите и го реметат секојдневниот живот. Доколку страдате од артритис или некое друго заболување на зглобовите, можете да направите „домашн лек“ по рецептурата на традиционалната медицина.

Во шолја врела вода ставете по една лажичка јаболков оцет и една лажичка мед и се добро измешајте. Добиениот напиток пијте го два пати дневно, наутро и навечер. Само после две недели ќе почувствувате подобрување, а зглобовите ќе бидат поподвижни.