Елиминирајте ги токсините после прејадување

Со режимот 3 во 1 - Диета, детоксикација и забрзување на метаболизимот, за 48 часа исчистете ги маснотиите од телото насобрани по неколкудневното прејадување, на пример, после празници.

0
1030

Диета, детоксикација и забрзување на метаболизимот – 3 во 1, би можело да биде името на дводневниот режим на исхрана со кој после само 48 часа ќе почувствувате позитивни физички промени.

Главните состојки на оваа детоксикација се 2 моќни напитоци кои ќе ви помогнат да го прочистите организмот од насобраните токсини и маснотии.

Исто така, во текот на тие два дена пијте многу зелен чај без додаден шеќер и вештачки засладувачи. „Срцето“ на оваа диета се 2 напитоци, напиток за слабеење (се пие навечер) и напиток за забрзување на метаболизмот (се пие наутро).

Еве како да ги приготвите:

Напиток за слабеење:

1 лажица лути пиперки

1 лажица ѓумбир

2 лажици сок од лимон

1 лажица јаворов сируп

300 мл вода

Ставете ги сите состојки во блендер и добро измешајте. Овој напиток е најдобро да се пие навечер пред спиење.

Напиток за забрзување на метаболизмот:

4 чешниња лук

6 лажици сок од лимон

2 домати

6 коцки мраз

500 мл вода

Како и кај напитокот за слабеење, ставете ги сите состојки во блендер и мешајте. Овој напиток е најдобро да се пие наутро, пред појадокот.

Фото: Pixabay