Енергетски колачиња со банана и овес

0
788

Состојки:
2 зрели банани
2 шолји овесни снегулки
¼ шолја путер од бадеми или од кикирики
¼ шолја мед
2 лажици чоколаден чипс
½ лажичка цимет

Приготвување:
1. Испасирајте ги бананите. Додадете ги овесот, путерот, медот чипсот и циметот и добро измешајте.
2. Направете топчиња од смесата. Изладете ги два часа во фрижидер.