Изгубете 3 килограми за 3 дена со правилен распоред на оброците

Ако губењетона килограмите го поврзувавте само со диети и со вежбање, грешите - можно е да се изгуби вишокот на килограм и без тоа

0
480

Слабеењето не мора да биде трауматична и мана постапка, тврдат стручњаците, затоа што не е важно само колку и што јадете, туку и когаш, па еве совет како правилно да ги распоредите дневните оброци.

Појадок – најдобро време е помеѓу 7 и 9 часот, а денот треба да го почнете со голема чаша вода со неколку капки лимон. Со појадокот испијте и чаша свежо цеден сок.

Ручек – најдобро време е помеѓу 12 и 14 часот, треба да внимавате да содржи довочно зеленчук и салата.

Вечера – Најдобро време е помеѓу 18 и 20 часот, до што би требало строго да се придржувате затоа што храната која ќе ја внесете после 20 часот во најголем дел ќе отиде во масни наслаги.

За појадокот е важно внесувањето на протеини кои ќе ве држат сити до ручек, а за вечера здрави масти кои ќе помогнат за обновување на организмот во текот на спиењето.

И тоа е тоа. Заедно со две литри вода и придржување до овој распоред, линијата ќе ви се поправи за само два-три дена, доколку помеѓу оброците не навалите на грицки.

Фото: Pexels