Кари зеленчук

0
867

Состојки:

50 г тиква

50 г тиквички

50 г модар патлиџан

50 г морач

25 г црвен кромид

1 чешне лук

70 г dmBio ориз

1 лажичка dmBio кокосов мус

1 лажица dmBio намаз од кари, папаја и манго

½ лажица dmBio намаз од домат и киноа

1 конзерва dmBio кокосово млеко

сол и бибер по желба

За еден оброк

Енергетска вредност 1052,8 Kcal
Протеини 11,5 гр
Масти 76,6 гр
Јаглехидрати 74 гр

Нутритивните вредности ги пропиша Сања Ќириќ, дипломиран нутриционист.