Коктел на здравјето

0
1210

Состојки:
(за две чаши)
2 средни цвекла
2 моркова
2 јаболка
1 лимон

Приготвување:
1. Исцедете ги сите состојки во соковник. Исцедете го лимонот во цедалка и сипете го во сокот. Украсете со нане.