Коктел од краставица и боровинки

0
678

Состојки:

2 големи краставици, излупени и сечкани
1 шолја јогурт од ванила
1 шолја смрзнати боровинки
1-2 лажици мед
1 лажица сок од лимон

Приготвување:
1. Ставете ги сите состојки во блендер и добро изматете ги. Сипете во чаши, изладете и послужете.