Краставица со лосос

0
788

Состојки:
1 краставица
1 крем сирење
3 лажици павлака
120 г лосос чаден

Приготвување:

1. Еден час пред послужување исечете 32 парчиња од краставицата и наредете ги во чинија за сервирање.

2. Измешајте го крем сирењето со павлаката и ставете од него врз парчињата краставица.

3. Врз секое канапе ставете парче од лососот.