Лесна торта без печење

0
1174

Состојки:

Кекси

Путер

Свеж сок од портокал

Пудинг од ванила

Овошје по избор (ние ставивме киви, банани, портокали, брусница и рибизли за украс)

Шлаг

Приготвување:

  1. Смелете ги кексите и од нив, од омекнатиот путер и сокот од портокал направете тесто кое ќе го ставите во некој калап за торта.
  2. Врз тестото ставете сечкано овошје, па прелијте со пудингот кој сте го подготвиле според упатството на кесичката и на крајот додадете шлаг и украсете со некое овошје.