Мелем од рен: ќе ви ја истенчи половината за само 3 недели

Доктор Ирина Стефановска, која ја сметаат за најдобра руска треварка, тврди дека рецептот за револуционерниот мелем кој го осмислила таа, може да им помогне на жените и мажите да изгубат дури 10 цм во половината за само три недели.

0
1354

Нејзиниот рецепт е навистина едноставен и се прави од природни состојки.

Тајната состојка на мелемот е ренот.

Стефановска тврди дека ренот е клучен додаток за мрната храна затоа што помага полесно да се свари, а го поттикнува и развојот на добрите бактерии во цревата.

Ренот помага за слабеење, го чисти организмот и го подобрува метаболизмот, богат е со витамини Ц, Б1, Б6, Б12, железо, магнезиум, калциум и фосфор.

Состојки:

125 г рен

3 лимони

3 лажици мед

Приготвување:

Исечкајте го ренот и ставете го во блендер. Мешајте додека смесата не стане компактна. Добро измијте ги лимоните, исечете ги и исчистете ги од семки.

Така исечканите лимони додадете ги во блендерот, а потоа додадете го и медот и мешајте додека сите состојки не се соединат.

Мешавината ставете ја во тегла и чувајте ја во фрижидер. Секој ден два пати дневно заедно со оброкот земајте по една лажица од смесата. Очекувајте неверојатни резултати за само три недели.

Фото: Pinterest