Направете пица од стар леб

0
1262

Состојки:

6 тенко исечени кришки стар леб

3 дл млеко

3 јајца

Сос од домати

Шунка, кашкавал

Оригано

Црн пипер, сол

Приготвување:

  1. Наредете ги кришките леб во тепсија за печење обложена со хартија за печење.
  2. Измешајте ги јајцата и млекото и посолете ја смесата. Прелијте врз лебот, премачкајте со сос од домати, наредете ги шунката, кашкавалот и зачините. Печете околу 15 минути на 250 степени.