Одличен рецепт за тесто за пити! (ВИДЕО)

Пронајдовме одлично видео со рецепт и упатства за подготвување на најдоброто домашно тесто за пити.

0
1895

Рецептот за тесто што ви го предлагаме е наједноставниот можен рецепт, а тестото што ќе го направите можете да го користите и за солени и за благи пити. Направете фил од месо, јаболки, сирење и спанаќ или што и да ви е омилено и секогаш ќе имате совршена пита.

Потребните состојки за изработка се: брашно, шеќер, сол, путер и ладна вода.

Ви треба само уште малку добра волја и можете да почнете!

Постапката за приготвување на тестото погледнете ја во видеото: