Поинаква проја, со „отприлика“ состојки

Оваа проја се распадна додека ја вадевме од тепсија, ама беше повкусна од било која друга досега....можеби заради киселата вода, кашкавалот и ориганото. Да, да, ова е една нова и поинаква проја

0
344

За оваа проја ви се потребни овие состојки:

Бело брашно – отприлика

Пченкарно брашно – отприлика

3 јајца

кисела вода – отприлика

маслиново масло- отприлика

сирење -отприлика

кашкавал -отприлика

оригано – отприлика

сол – отприлика

прашок за пециво

Пројата беше одлична, особено во оваа веге комбинација со црвени печени пиперки и салата со грав и кромид.