Полна чинија витамини

0
264

 

Состојки:

Цвекло

Репка

Морков

Сол

Маслиново масло

Лимон

Приготвување:

Излупете ги цвеклото, репката и морковите и измијте ги, а потоа изрендајте во една чинија за салата, зачинете и тоа е тоа!