Посна гозба

0
308

Зелена салата

Младо кромитче

Авокадо со лимон

Ротквици

Сос од таан (2 лажици таан, сок од ½ лимон, сол бибер, вода и ким за поросување)

Свежи домати

Свежа пиперка

Рендан морков

Макало со праз и сос од домати (празот се сечка и се меша со сос од домати, сол и бибер)

Во мали длабоки здели исечкајте ги или изрендајте ги свежите зеленчуци и ставете ги двата соса, наредете ги сите овие малечки порции во круг, направете лепче (можете и да си купите) и уживајте!