Салата со манго и авокадо

0
418

Состојки:

1 китка рукола

1 авокадо

1 авокадо

1 кромид

2 лажици маслиново масло

2 лажици сок од лимон

Сол, бибер

Приготвување:

  1. Исечкајте ја руколата и ставете ја во сад за салата
  2. Излупете ги мангото и авокадото и исечете ги на кришки
  3. Кромидот исечкајте го ситно и додадете го во салатата.
  4. Ставете ги во садот со салата и кришките овошје, зачинете и прелијте ја салатата со масло и со сок од лимон.