Салата со цвекло (ВИДЕО)

0
403

Состојки:

½ лажица dmBio намаз од билки

цеден сок од ½ лимон

1 лажица dmBio сируп од агава

15 г фета сирење

10 г јаболко

10 г dmBio гоџи бобинки

30 г печено цвекло

30 г dmBio намаз од билки

5-6 г рукола и црвен спанаќ

малку ореви

За еден оброк: 

Енергетска вредност 302,2 Kcal
Протеини 5,5 гр
Масти 26,7 гр
Јаглехидрати 34,3 гр

Нутритивните вредности ги пропиша Сања Ќириќ, дипломиран нутриционист.