Смути од јаболка и цимет за рамен стомак

0
805

Состојки:

2 јаболки

2 лажички цимет

½ шолја јогурт

1 лажичка мелено ленено семе

100 мл бадемово или оризово млеко

Приготвување:

Ставете ги сите состојки во блендер и добро измешајте.