Смути од ананас, јагоди и кокос

0
1684

Состојки:
200 г ананас, свеж
3 јаготки
2 лажици микс од семки
1 лажица кокос
3 урми, суви
250-300 мл вода или по желба

Приготвување:
1. Ставете ги сите состојки во блендер и добро изблендирајте ги. Украсете со парчиња ананас.