Смути од банана и морач

0
845

Состојки:
1 банана
3 лажици микс од 4 семиња (сончоглед, лен, сусам и семе од тиква)
50 г свеж морач
4 урми, суви
500 мл вода

Приготвување:
1. Ставете ги сите состојки во блендер и добро измешајте ги.