Смути од јагода, банана и семиња

0
2278

Состојки:
4 јагоди
1 банана
3 лажици микс од 4 семиња (сончоглед, лен, сусам и семе од тиква)
1 лажица кокос
4 урми, суви
500 мл вода

Приготвување:
1. Ставете ги сите состојки во блендер и добро измешајте ги.